Jékely Zoltán: Az utolsó szó keresése. Kass János számozott, aláírt rézkarcaivalBp., 1985. Helikon. (Kner Ny.) [24] p. + 4 műmell. (rézkarc, aláírt). A kötésterv és tipográfia Szántó Tibor munkája. Készült 550 számozott példányban. Ez a 445. számú, kézzel számozott, Kass János által aláírt példány. Rézkarccal illusztrált tékában. A belső oldalon Kass János névre szóló egyedi rézkarca a könyv tulajdonosának születésnapjára! Ritkaság!
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #238
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
English/German website, large sized photos, helpful staff.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books filter books
- (-) Remove books: architecture - art filter books: architecture - art
Lot #13041 - books books: architecture - art
Klasszikus képtár. A festőművészet legkiválóbb alkotásainak gyűjteménye színes műlapokon. REneissance-mesterek. 60 színes műlap. Bp., 1928, Győző Andor kiadása. Kiadói egészvászon mappában, a mappa kopottas, a lapok jó állapotban.
Lot #13042 - books books: architecture - art
Hidak. Szerk.: Palotás László. Bp., 1987, Műszaki Könyvkiadó. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13043 - books books: architecture - art
Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. [Bp.], [1913], [Stephaneum]. Számos fekete-fehér, illetve színes képpel. Kicsit laza, gazdagon díszített vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13044 - books books: architecture - art
Dokumentumok. Kodály Zoltán 1882-1967. Szerk.: AKnay Tibor, Gosztola Gábor. Bp., 1982, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. Sok Kodályra vonatkozó dokumentum, fénykép- levélmásolat, stb., kissé kopott mappában.
Lot #13045 - books books: architecture - art
Schultz Alwin: Bevezetés a művészetbe. Bp., 1922, Pantheon. Laza félvászon kötésben, az első néhány lap kijár, egyébként jó állapotban.
Lot #13046 - books books: architecture - art
Bergerhoff, Renate: Tiziano. Tizennyolc színes és harmincnyolc fekete-fehér képpel. Budapest, 1975, Corvina. Színes illusztrált, kiadói karton kötésben. Jó állapotban.
Lot #13047 - books books: architecture - art
Jakimowicz, Irena: Tadeusz Kulisiewicz. 7 színes képpel és 49 fekete-fehér képpel. Budapest, 1977. Corvina. Illusztrált kiadói karton kötésben. Jó állapotban.
Lot #13048 - books books: architecture - art
Kuno Mittelstadt: Paul Gauguin. Welt der Kunst. Budapest, 1978, Corvina. Illusztrált kiadói keménykötésben. Jó állapotban.
Lot #13049 - books books: architecture - art
Jajczay János - Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Ny. 255p, CXXVIII t. lapszámozáson belül, szövegközti képekkel. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben.
Lot #13050 - books books: architecture - art
László Emőke: Flamand és francia kárpitok Magyarországon. Budapest, 1980, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval, jó állapotban.
Lot #13051 - books books: architecture - art
Végh János: Altniederlandische Malarei im 15 Jahrhundert.Bp., 1978, Corvina. Sok fényképpel illusztrált kiadvány. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval, jó állapotban.
Lot #13052 - books books: architecture - art
Lajta Edit: Altfranzözische Malerei. Bp., 1980, Corvina. Sok fényképpel illusztrált kiadvány. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval, jó állapotban.
Lot #13053 - books books: architecture - art
Dr Carl v. Lorck: 60 Bilder sorozatból: Rembrandt, Tizian, Leonardo da Vinci, Dürer, Holbein. Kanter-Verlag. 1939 Konisgberg. Néhány foltos egyiken kisebb szakadással, német nyelven, összesen:5db
Lot #13054 - books books: architecture - art
Dr. Kiss Ferenc: Tájanatómia. II. bővített kiadás, 51 színes és 18 szövegközti ábrával. Bp., (1933), Novák Rudolf és Társa. Későbbi félvászon kötés, jó állapotban.
Lot #13055 - books books: architecture - art
3 db 1945 előtti, fotóművészettel kapcsolatos könyv: Dr. Gyulai Ferenc: Kisképfotó (hétsó borító nélkül), Hevesy Iván. Jó színszűrő - szép kép, Hevesy Iván: Fényképezés rossz időben.
Lot #13056 - books books: architecture - art
Desroches-Noblecourt, Christiane: Tutanhamon. Egy fáraó élete és halála. F. L. Kenett 75 színes felvételével. Bp., 1966, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval, jó állapotban.
Lot #13057 - books books: architecture - art
Perruchot: Gauguin élete. Budapest, 1961, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Jó állapotban.
Lot #13058 - books books: architecture - art
Barát Béla, Éber László, Takács Zoltán, Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története.
Budapest, 1926, Világirodalom - Weiler. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben.
Lot #13059 - books books: architecture - art
Magyarország művészeti emlékei. 1-3. köt. Szerk.: Gerevich Tibor. 1. Gerevich: Magyarország románkori emlékei. 2. Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. 4. Rados Jenő: Magyar kastélyok.
Bp. 1938.-1939. Műemlékek Orsz. Biz. Komplett példány. A 3. köt. nem jelent meg. Egységes, kiadói félbőr kötésben, A bőr kissé kopottas, egyébként jó állapotban.
Lot #13060 - books books: architecture - art
A szépművészetek könyve. Pesti Hírlap Könyvtára. (1940) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Viseltes állapotban, az első oldal fele hiányzik.
Lot #13061 - books books: architecture - art
Sutherland Lyall: A mai angol építészet, Bp., 1983 Műszaki Kiadó. képekkel illusztrálva, kiadói keménykötésben, jó állapotban
Lot #13062 - books books: architecture - art
Barát, Éber, Takács: A művészet története. I-II. kötet. Az ókor művészete. A kelet művészete. Európa művészete. 176 egyszínű és 16 színes táblával. Budapest, é.n., Dante. Kissé viseltes kiadó egészvászon kötésben.
Darabanth Auctions