Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban. Számos képmelléklettel, 2 db térképpel. Bp., [1934], Franklin. Díszes, aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #238
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
English/German website, large sized photos, helpful staff.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books filter books
- books: architecture - art (23) Apply books: architecture - art filter
- books: history (39) Apply books: history filter
- books: hunting (1) Apply books: hunting filter
- books: judaica (6) Apply books: judaica filter
- books: kitchen and garden (4) Apply books: kitchen and garden filter
- books: law (7) Apply books: law filter
- books: military (10) Apply books: military filter
- books: minibooks (5) Apply books: minibooks filter
- books: mountaineering (18) Apply books: mountaineering filter
- books: music (3) Apply books: music filter
- books: other rarities (84) Apply books: other rarities filter
- books: religion (21) Apply books: religion filter
- books: science and technology (47) Apply books: science and technology filter
- books: travelling - cities (35) Apply books: travelling - cities filter
- foreign language books (27) Apply foreign language books filter
Lot #12885 - books books: travelling - cities
Etherton, P. T.: A Mount Everest átrepülése. Bp., [1935], Franklin. Díszes, kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #12886 - books books: travelling - cities
Landor, Henry S.: Utazás a rejtelmes Tibetben. Bp., [1927], Tolnai. Kartonált papírkötésben, megviselt állapotú papír védőborítóval, utólagos ragasztással, egyébként jó állapotban.
Lot #12887 - books books: travelling - cities
Prinz Gyula: Ázsia szívében. Bp., 1911, Az Utazások Könyvtára kiadása (Utazások könyvtára 2.). Kissé szakadozott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #12888 - books books: travelling - cities
Sís, Vladimír - Vaniš, Josef: Der Weg nach Lhasa. Bilder aus Tibet. Prága, 1956, Artia. Rengeteg érdekes képpel. Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Lot #12889 - books books: travelling - cities
Tichy, Herbert: Die Wandlung des Lotos. Ein Indienbericht. Bécs, 1951, Ullstein Verlag. Számos képpel, 1 db kihajtható térképmelléklettel. Vászonkötésben, jó állapotban.
Lot #12890 - books books: travelling - cities
Henry Morton Stanley: Legsötétebb Afrikában. A legsötétebb Afrikában. Emin pasa és a zendülés Equatoriában. Kilencz havi élmények és fogság az utolsó szudáni tartományban. Bp., 1891, Ráth Mór. Egységes kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, gazdag szövegközti és egészoldalas metszetanyaggal, jó állapotban 634p.
Lot #12891 - books books: travelling - cities
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Almásy László: Autóval Szudánban. 82 képpel. Budapest,é.n., Lampel és Wodianer. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben,kopottas állapotban, laza gerinccel.
Lot #12892 - books books: travelling - cities
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Up de Graff, F. W.: Az Amazonasz őserdeiben. 58 képpel, térképpel. Bp., é. n., Lampel R. Könyvkiadóvállalata. Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban, a gerinc kicsit kopottas.
Lot #12893 - books books: travelling - cities
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Up de Graff, F. W.: Az Amazonasz őserdeiben. 58 képpel, térképpel. Bp., é. n., Lampel R. Könyvkiadóvállalata. Aranyozott vászonkötésben. Kopottas, foltos fedőborítóval.
Lot #12894 - books books: travelling - cities
Hedin, Sven: A rejtelmes India felé. II. Bp., é. n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Lot #12895 - books books: travelling - cities
Hedin, Sven: A rejtelmes India. I-II. kötet Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. I. kötet. Bp., (1912), Magyar kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzalt illusztrált kiadvány. Dombornyomott, gazdagon díszített, egészvászon kötésben.Az egyik kötet gerince szakadozott.
Lot #12896 - books books: travelling - cities
Sven Hedin: A rejtelmes India felé I. Budapest é.n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kissé laza kötésben
Lot #12897 - books books: travelling - cities
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Pfizenmayer, E. W.: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. 82 képpel és 1 térképpel. Bp., é. n., Lampel R. Könyvkiadóvállalata. Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban, a gerinc kicsit kopott.
Lot #12898 - books books: travelling - cities
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. 100 képpel és térképpel. Bp.,é.n., Franklin-Társulat. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban, laza gerinccel.
Lot #12899 - books books: travelling - cities
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Pfizenmayer, E. W.: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. 82 képpel és 1 térképpel. Bp., é. n., Lampel R. Könyvkiadóvállalata. Aranyozott vászonkötésben, kopottas állapotban, laza gerinccel.
Lot #12900 - books books: travelling - cities
Bergman, Stern: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, kopottas állapotban.
Lot #12901 - books books: travelling - cities
Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Teljes sorozat, kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, a kötéseken itt-ott kopásokkal, két kötet gerince elvált, de javítható, egy-két lap hiányzik, illetve elvált
Lot #12902 - books books: travelling - cities
Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. (V. hiányzik) Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, közepes állapotban
Lot #12903 - books books: travelling - cities
Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Teljes sorozat, kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, két kötet kötése hibás
Lot #12904 - books books: travelling - cities
Bengt Berg: Vándormadarakkal Afrikába. Fordították dr. Lambrecht Kálmán és dr. Uray Mária.32 képpel. Budapest, é.n., Franklin. Kiadói vászon kötésben.
Lot #12905 - books books: travelling - cities
Georg Wegener: Szálljatok velem! Egy világjáró újabb emlékei. 30 képpel. Budapest, é.n., Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Gerinc kissé kopott, egyébként jó állapotú.
Lot #12906 - books books: travelling - cities
cca 1920 Roma útikalauz számos térkép melléklettel / Grieben: Roma and area tourist guide with many illustrations and maps and with searcher
Lot #12907 - books books: travelling - cities
Magyar föld - magyar nép. Szerk.: Csuka Zoltán, Ölvedi János. 1-2. köt. Bp., 1943, Magyar Írás Irodalmi Könyvkiadóvállalat. Erősen kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #12908 - books books: travelling - cities
A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. Első kötet, hatodik rész, függelék: A Keszthelyi Hévíz tó termékeinek chemiai vizsgálata Weszelszky Gyulától. Egy melléklettel Dr. windisch Rikárdtól. Bp., 1911, Kilián Frigyes M.K. Egyetemi Könyvárus Bizománya. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt, kissé foltos, egyébként jó állapotban.
Darabanth Auctions