László Gyula: Árpád népe. Bp., 1988, Helikon. A szerző által Zászlós Levente (1935- ) költő részére dedikálva! Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #238
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
English/German website, large sized photos, helpful staff.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books filter books
- (-) Remove books: history filter books: history
Lot #12945 - books books: history
Keresztury József Alajos: Lineamenta historiae pragmaticae Hungariae positionibus distincta. II. kötet. 385-645p. Pestini, 1796. Korabeli papírkötésben
Lot #12946 - books books: history
Karsai Elek: Szálasi naplója. A nyilasmozgalom a II. világháború idején. Budapest, 1978, Kossuth. Kiadói karton kötésben. Viseltes, javított gerinc ill fedőlap.
Lot #12947 - books books: history
Hollós Ervin, Lajtai Vera: Köztársaság tér 1956. Budapest, 1974, Kossuth. Kissé viseltes kiadói karton kötésben.
Lot #12948 - books books: history
Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben III. kötet MNM tájékoztatási hivatala. 1957.
Lot #12949 - books books: history
Kék könyv. Rajk László és társai a népbíróság előtt. Szikra. é.n. Viseltes állapotban.
Lot #12950 - books books: history
Nemzeti dicsőségünk. Fényes korszakok a Magyar Nemzet történelméből. Szerk. Hock János.
Bp., 1900, Révai és Salamon. 299p., 51 t., 50 feliratos hártyapapír. Benedek Elek, Marczali Henrik, Jókai Mór, Molnár Ferenc, Ignotus, Herceg Ferenc, Heltai Jenõ, Mikszáth Kálmán, Bársony István, Gárdonyi Géza, Sebõk Zsigmond, Lovik Károly, Divald Kornél, Bródy Sándor stb. Kiadói, aranyozott, festett, dombornyomott vászonkötésben (Aufrecht és...
Lot #12951 - books books: history
Baróti Lajos dr., Szalay József dr.: A Magyar nemzet története. I-IV. kötet. I. kötet: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel. II. kötet: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel. III. kötet: Magyarország a Habsburg-házból való választott királyok korában. 325 szövegképpel és 29 műmelléklettel. Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai...
Lot #12952 - books books: history
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. 1-5. kötet. Teljes sorozat! Bp., 1929. Franklin. Kiadói, egységes, aranyozott félbőr kötésben. Az 1. kötet első lap hiányzik, egyébként jó állapotban
Lot #12953 - books books: history
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története II. köt: Magyarország a vegyes hézból származott királyok korában. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert. 1000 illusztrációval és műmelléklettel. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon kötésben, gerincén kis kopással egyébként szép állapotban
Lot #12954 - books books: history
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története I. köt: Magyarország az Árpád-héz kihaltáig. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert. Közel 700 illusztrációval és műmelléklettel. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon kötésben, gerincén kis foszlassal egyébként szép állapotban
Lot #12955 - books books: history
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története III. köt: Magyarország a Habsburg házból származó választott királyok korában. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert. Közel 1000 illusztrációval és műmelléklettel. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon kötésben, gerincén szép állapotban
Lot #12956 - books books: history
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története IV. köt: Magyarország a Habsburgok korában a bécsi kongresszusig. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert. 1073 illusztrációval és 118 műmelléklettel. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon kötésben, gerincén kis kopással egyébként szép állapotban
Lot #12957 - books books: history
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története III. kötet. Az Anjou ház és örökösei. Bp., 1895. Athenaeum. Díszes, aranyozott egészvászon kötésben. A hátsó borító elázott, foltos.
Lot #12958 - books books: history
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története.
Hatodik kötet. Magyarország története II. Mátyástól III. Ferdinánd haláláig. Írta Angyal Dávid. Budapest, 1898, Athenaeum. Díszes, aranyozott, kiadói félbőr kötésben. Gerinc kissé javításra szorul, a hátoldal elszíneződött, egyébként jó állapotban.
Lot #12959 - books books: history
Első kötet. Magyarország a királyság. megalapításáig. Írta Frőhlich Róbert, Kuzsinszky Bálint, Nagy Géza, Marczali Henrik. Budapest, 1895, Athenaeum. Díszes, aranyozott, kiadói félbőr kötésben. Gerinc javításra szorul, a hátoldal elszíneződött.
Lot #12960 - books books: history
Harmadik kötet. Az Anjou ház és örökösei. Írték:Pór Antal, Schönerr Gyula. Budapest, 1895, Athenaeum. Díszes, aranyozott, kiadói félbőr kötésben. A vászonkötés javításra szorul, egyébként jó állapotú.
Lot #12961 - books books: history
Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar Történet. I. Kötet. Budapest, 1936, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Fényképekkel, térképekkel illusztrálva. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. A fedőlap kisé viseletes, egyébként jó állapotú.
Lot #12962 - books books: history
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-VIII. kötet. Teljes! Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotú sorozat.
Lot #12963 - books books: history
Siliotti, Alberto: Egyiptom. Templomok, istenek, fáraók. Bp., 1994, Officina '96 Kiadó. Vászonkötésben, kopott papír védőborítóval.
Lot #12964 - books books: history
Wagner József: Római régiségek és a római irodalomtörténet vázlata: A tanuló ifjúság használatára. Ford. Horváth Balázs. 8. kiad.
Bp. 1910. Lampel. Erősen megviselt vászon kötésben.
Lot #12965 - books books: history
Heltai Gáspár: Ponciánus császár históriája. Bp., 1976 Helikon. Bibliofil, sorszámozott kiadás, modern kiadói nyl kötésben, kis kopásokkal
Lot #12966 - books books: history
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kicsit laza vászonkötésben, a térképmelléklet hiányzik, egyébként jó állapotban
Lot #12967 - books books: history
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kicsit laza vászonkötésben, a térképmelléklet hiányzik, gerince utólag ragasztott, egyébként jó állapotban.
Lot #12968 - books books: history
Farkas Emőd: Magyarország nagyaszonyai. I. kötet. Budapest, 1911, Wodianer. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Fedőlap hullámos, gerincn belül elvált.
Darabanth Auctions