Historiepenningen - (1545) - Spotpenning n.a.v het Concilie van Trente (vMierisIII.112.2) - VZ Portret van de paus, omgedraaid het hoofd van de duivel / KZ Portret van een kardinaal, omgedraaid het hoofd van een nar - zilver gegoten 32 mm - PR - later werk, scherpe gieting
Coins, Banknotes, Medals & Decorations Auction
By: Munten- en Postzegel Organisatie
Munten- en Postzegel Organisatie Coins, Banknotes, Medals & Decorations Auction
- (-) Remove medals netherlands filter medals netherlands
Filtrar por
Lot #4993 - medals netherlands
Historiepenningen - 1549 - Penning 'Karel V stelt zijn zoon Philips voor aan de Nederlanden' (vMieris.III.233.1) - VZ Dubbel borstbeeld n.r. / KZ Zuilen van Hercules met keizerskroon en banderol - tin 41 mm - ZF - latere gieting
Lot #4994 - medals netherlands
Historiepenningen - 1571 - Penning z.j. 'Aansporing om de oorlog tegen de Turken' door G. Melone (vLoonI.141.1, Armand265.10) - VZ Borstbeeld Kardinaal Antoine Perrenot de Granvelle n.r. / KZ Granvelle overhandigd pauselijke standaard aan Don Juan van Oostenrijk - brons gegoten 42 mm - F
Lot #4995 - medals netherlands
Historiepenningen - 1575 - Plaquettepenning 'Bloeiende Nederlandse Vrijheid door de Moed van Willem van Oranje' door P. van Abeele ca. 1654-1658 (vLoonI.206) - VZ Borstbeeld half naar rechts / KZ Willem van Oranje zittend tussen raadslieden - zilver 65 mm met klein draaggat - PR - zeldzaam en mooi
Lot #4996 - medals netherlands
Historiepenningen - 1577 - Penning 'Beloningspenning van Willem van Oranje' door C. Bloc (vLoonI.240-1, Sanders blz.69) - VZ Borstbeeld n.r. / KZ Borstbeeld Charlotte de Bourbon n.l. - verguld zilver gegoten 41 mm met draagoog - ZF - later werk
Lot #4997 - medals netherlands
Historiepenningen - 1577 - Penning 'Eeuwig edict getekend te Brussel' door J. Jonghelinck (vLoonI.234.1) - VZ De Vrijheid met palmtak en vrijheidshoed / KZ De Vrede, Justitia en de Overvloed - zilver gegoten 43 mm - ZF - late gieting
Lot #4998 - medals netherlands
Historiepenningen - 1577 - Penning 'Willem van Oranje' door C. Bloc (vLoon240.3) - VZ Borstbeeld n.r. / KZ Zeegezicht met ijsvogel bij drijvend nest - zilver 43 mm - PR, kz boven zee licht gebruneerd
Lot #4999 - medals netherlands
Historiepenningen - 1577 - Penning 'Willem van Oranje verlost Nederland van de Tiende Penning' (vgl vLoonI.157-2) - VZ Willem van Oranje staand / KZ Wapenschild met 9 penningen - zilver 38 mm - ZF/PR - later werk 17e-18e eeuw
Lot #5000 - medals netherlands
Historiepenningen - 1580 - Penning 'Willem van Oranje' door C. Bloc (vLoon284.1) - VZ Borstbeeld n.r. / KZ Zeegezicht met ijsvogel bij drijvend nest - zilver 30 mm - FR, wat slordige gieting - zeldzaam
Lot #5001 - medals netherlands
Historiepenningen - 1580 - Penning 'Willem van Oranje' door C. Bloc (vLoon284.2) - VZ Borstbeeld n.r. / KZ Borstbeeld Charlotte van Bourbon n.l. - zilver 30 mm - bijna ZF, zeldzaam
Lot #5002 - medals netherlands
Historiepenningen - 1584 - Penning 'Overlijden van Willem de Zwijger' door H. Klaassens (vLoonI.345.2, JMP1953/94) - VZ IJsvogel landt bij bij nest op zee / KZ Zeeuws wapen met omschrift binnen kring van wapens Ridderschap en Zeeuwse Steden - verguld zilver 44 mm, zware afslag 61,21 gram - ZF/PR
Lot #5003 - medals netherlands
Historiepenningen - 1584 - Penning 'Overlijden van Willem de Zwijger' door H. Klaassens (vLoonI.345.2, JMP1953/94) - VZ IJsvogel landt bij bij nest op zee / KZ Zeeuws wapen met omschrift binnen kring van wapens Ridderschap en Zeeuwse Steden - zilver 44 mm 26,90 gram - ZF/PR
Lot #5004 - medals netherlands
Historiepenningen - 1584 - Penning 'Verkiezing Willem van Oranje tot Graaf van Holland Zeeland en Friesland' (vLoonI.343) - VZ Borstbeeld n.l. / KZ Hollandse Maagd tussen gewapende leeuwen in Hollandse Tuin behangen met 's Prinsen wapen - zilver 35 mm - PR - met fraai geciseleerde achtergrond omschrift
Lot #5005 - medals netherlands
Historiepenningen - 1584 - Penning 'Willem van Oranje te Delft vermoord' door G. van Bylaer (vLoonI.345.2) - VZ Borstbeeld n.r. binnen cartouche versierd met engelenkopje en leeuw met lauwertakken / KZ Zeegezicht met ijvogel bij drijvend nest binnen versierde cartouche - zilver 58 mm met oud draagoog - PR met dofgrijze patina, waarborgteken V in draagoog, zeer zeldzaam
Lot #5006 - medals netherlands
Historiepenningen - 1602 - Penning 'Inname van Grave door Prins Maurits' (vLoonI.567.2) - VZ Man heft met een lange balk een molensteen op / KZ Spade (ook wel graaf genoemd) met lauwerkrans voor landschap - zilver 49 mm - ZF/PR attractief
Lot #5007 - medals netherlands
Historiepenningen - 1623 - Penning 'Vertrek van de Haarlemse Schutterij naar Hasselt' door W. van Bylaer (vLoonII.147.1, JMP1953.48) - VZ Gezicht op Haarlem boven 6-regelige tekst / KZ Gezicht op Hasselt boven 3-regelige tekst - zilver 49 mm - ZF/PR, latere gieting
Lot #5008 - medals netherlands
Historiepenningen - 1624 - Penning '50-jarig huwelijk P. van Beresteyn en V. Nicolai' door A. de Grebber (Bemolt29, vLoonII.162) - VZ Geconjugeerde borstbeelden n.r. / KZ Kraaienpaar op nest binnen slangerond - zilver gegoten 53 mm gegoten - PR fraaie grijze patina - NB Uitgereikt aan de 12 kinderen en 36 kleinkinderen
Lot #5009 - medals netherlands
Historiepenningen - 1631 - Penning (oude gieting) 'Slag op het Slaak' door Aert Verbeeck (vLoonII.197.2, JMP1853.51, Nav.Med.526) - VZ Geharnast borstbeeld Stadhouder Frederik Hendrik n.r. / KZ Zeeslag op het Slaak voor Bergen op Zoom boven 3 regels tekst - zilver gegoten 49 mm - bijna ZF
Lot #5010 - medals netherlands
Historiepenningen - 1636 - Penning 'Dirk Jansz Graswinckel advocaat-fiscaal van Holland' (vLoonII.234) - VZ Borstbeeld n.r. / KZ Gehelmd wapenschild - brons ovaal gegoten 68x55 mm - vrijwel PR - latere gieting - Toegevoegd: afgietsel van de keerzijde in tin ZF/PR (2x)
Lot #5011 - medals netherlands
Historiepenningen - 1636 - Penning 'Dirk Jansz Graswinckel advocaat-fiscaal van Holland' (vLoonII.234) afgietsel van de keerzijde: gehelmd wapenschild met omschrift - tin ovaal 68x55 mm - ZF/PR
Lot #5012 - medals netherlands
Historiepenningen - 1641 - Penning 'Huwelijk Prins Willem II en Maria van Engeland' door J. Blum (vLoonII.258) - VZ Willem en Maria hand in hand onder twee wolkjes met lauwerende engelen / KZ Willem als Pallas krijgt olijftak van Maria als Pax - zilver 72 mm - PR krasjes en twee randtikjes
Lot #5013 - medals netherlands
Historiepenningen - 1645 - Buurt-/presentiepenning Lange- of Willege Poten 's-Gravenhage (vanRemmen12, Dirks9, Minard199) - VZ Boom met stevige wortels en dubbele kruin / KZ DIT IS GEORDIN. DE BOET.OR DINARIS DIE NIT.EN COM PAR ~ NO-, (licht) ingeslagen nummer 13 - messing 51 mm - ZF, zeldzaam
Lot #5014 - medals netherlands
Historiepenningen - 1648 - Vrede van Westphalen/Munster door J. Blum (vL.II.324.4, Pax) - VZ De Vrede met palmtak en bazuin te midden van weggeworpen oorlogstuig / KZ 12-regelige tekst binnen palm- en tulpenkrans / geslagen in ring en veer met inwaarts randschrift Aeffien (= Aafje) Muyen An° 1649' - zilver 48 mm - bijna PR grijze patina
Lot #5015 - medals netherlands
Historiepenningen - 1650 (ca) - Geheel gegraveerde Friese Pand- of Verlovingspenning (Tijdschrift voor Algemeene Munt- en Penningkunde I blz. 521 e.v. met afbeelding) - VZ Man en vrouw op bergpad (levensweg) met omschrift / KZ Moeder met 3 kinderen met omschrift - zilver 56 mm - goed ZF - zeldzaam
Lot #5016 - medals netherlands
Historiepenningen - 1672 - Penning 'Beloningspenning voor de Amsterdamse burgerwachten' (vLoonIII.72) - VZ Amsterdamse Maagd met leeuw binnen tuin tussen legerscharen / KZ 6-regelige tekst met versiering - zilver 44 mm - PR met fraaie patina
Munten- en Postzegel Organisatie Stamp
Send Email to Munten- en Postzegel Organisatie Or Visit WebSite