lot # 1119 - World Coins german states

Thaler. 1795-MC. CARLOS GUILLERMO FERNANDO. BRUNSWICK-WOLFENBUTTEL. 27,85 grs. AR. Pátina. Fab-2173; KM-1030. MBC+.