Nudelman Numismatica

lot # 475 - habsburg i. Ferdinand I. (1526–1564)

Sunday Sep 27, 2015 09:30 to 17:00 Europe/Budapest Europe/Budapest
Sep 27, 08:30 CEST

Tallér , Ag , 1554, Körmöcbánya /Kremnitz/,
Av: FERDINAND•D•G•ROM•HVN•BOE•DAL•C•REX koronás mellkép jobbra, virágos vért, jobb kezében vállán pihenő jogar, baljában kardmarkolat /gekröntes Brustbild n.r. mit Blumen verziertem Harnisch, die Rechte schultert das Zepter, die Linke am Säbelgriff/
Rv: •-INF•HISPA•ARCHIDVX•AVSTRIE •DVX•BVR•1554• pajzsban egyfejě sas, mellén négyrészt osztott magyar címer, szívpajzsban osztrák pólya, felette Madonna félalakja szemből, oldalt verdejegy /im Schild einköpfiger Adler, auf der Brust des Adlers geviertes, ungarisches Wappen, im Herzschild österreichischer Bindenschild, darüber Madonna-Halbfigur von vorne, zur Seite Mzz/ K-B
28.35 g,
Huszár: 913, Unger II.: 720, Vogl: 50/II., Mz.A.: 37,
Patina!
alig látható fülnyom /kaum sichtbare Henkelspur/
vorzüglich