Nudelman Numismatica

lot # 110 - arpadenzeit Andreas II. (1205–1235)

Sunday Sep 27, 2015 09:30 to 17:00 Europe/Budapest Europe/Budapest
Sep 27, 08:30 CEST

Obulus , Ag ,
Av: hármas ív felett három torony, alatta, szembenéző koronás fej, mellette két csillag /drei Türme auf drei Bögen, darunter ein gekröntes Brustbild von vorne, daneben beiderseits je ein Stern/
Rv: szarvas jobbra kereszttel, előtte egy csillag /Hirsch n.r. mit Kreuz, davor ein Stern/
0.36 g,
Huszár: 246, Unger II.: 179, C.P.: 42,
R! Patina!

vorzüglich