Herlig, genuin samling ENRINGSSTEMPLER i album med fortrykk for dette, med opptalt ca. 765 ulike stempler (inkl. liten avd. reisende). Dette er et livsvekt med enkeltmerker fra NK 18 til 77, men da mest øre stolpemerker. Mgl. ikke mange på fortrykk, og betydelig andel prima/prakt fullstpl. og noen lux. Teknisk kvalitet mest normal/bra, med noen kval.anm. innimellom.
Public auction 211
By: Skanfil Auksjoner AS
Skanfil Auksjoner AS Public auction 211
Public auction 211
- (-) Remove Samlinger/lotter over 1000,- filter Samlinger/lotter over 1000,-
Lot #4733 - Samlinger/lotter over 1000,-
Ett flott dublettparti 1855-1958 over 64 sider, jevnt over god kvalitet., inkl. 2x 272, den ene signert.
Lot #4734 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling 1855/2019 i bl.a. 2 DAVO-album m/kassetter. Overkpl. 27 skill. og kpl. posthorn, bl.a. pene NK 28, 35, 36, 44. Velpleiet i god kvalitet, nesten alt rundstpl. og mange prakt/lux/fullstpl. Kpl. hovednr. til 2014 (-272). Vi nevner pen NK 1 rist, 2-5, 6, 7, 13, 16-21, 32-34, 85-87, pen serie 89-91 og 93-95, Polserie, alle Nordkapp, 259-260 **, 292, 1316y-17y. Litt postfrisk. Godt dekket tjeneste- og portomerker samt minneblokker. Svært...
Lot #4735 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling 1855-2003 i to Leuchtturm-album med lommer. Albumsider til 2006. Postfrisk og så og si komplett fra ca. 1910. Oppgitt ca. 50000 før 1945. Meget god samling. Attest/erklæring for NK 272 medfølger.
Lot #4736 - Samlinger/lotter over 1000,-
Overkomplett samling til 1995 i to LT SF-album. Med 41 skillingsmerker, 272 sign. Aune, Lykkebrevet i tre deler, og mange pene stempler.
Lot #4737 - Samlinger/lotter over 1000,-
To innst.bøker ca.1910-82 + noen OL-94 helark. Blokker og single, div. blokkstørrelser opp til noen 'arkbiter', ganske velassortert inkl. noen dyrere som 30ø grå Løve, Nordk.IV, noe Haakon/Olav. Oppgitt HK-verdi.(91500)
Lot #4738 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling 1855-2010 i 2 Leuchtturm klemlommealbum. 37 skillinger og ellers i det vesentlige overkpl. utenom NK 94 & 272. Vi noterte 2 sk posthorn med stående vannmerke! Mest renslig samling, NK 6/7 m/kval.anm., stolpeskrift i mange plater og nyanser. Stort sett alt er rundstpl. og fremover i den nyere avdelingen et økende antall vakre til PR./LUX-stempler.
Lot #4739 - Samlinger/lotter over 1000,-
1/35. Innstikkbok med ca. 750 merker og dubletter fra 1855/1879. Bl.a. ca. 300 skillinger, NK 24 x125 og ca. 70-80 NK 26. Blandet kval.
Lot #4740 - Samlinger/lotter over 1000,-
Nesten komplett stemplet samling 1855-1979 i eldre Leuchtturm med lommer. NK 259 mangler. Noen veldig få ustemplede. Også TM, litt porto og R1y. Mye fin, rundstemplet kvalitet. (ca. 35000 før 1945)
Lot #4741 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling 1855-1970 i stort kladdehefte. Komplett i hovednr., NK 272 ikke medtalt pga. uleselig stpl. Gjennomgående god teknisk kvalitet, stemplingene varierer noe, prima til gj.snitt. NK 1 med kryssende rist.
Lot #4742 - Samlinger/lotter over 1000,-
Genuin samling i eldre, tobinds fortrykksalbum til 1995, svært fyldig. Medfølger Skanfiltakst fra år 2000 og da ca. katalogverdi 48000 (uten NK 19 og 86 med feil). Samlingen har etter takst blir solgt gjennom kristelig org. for hele 22000,-, dokumentasjon medfølger. Normalkvalitet i eldre del, etterhvert innslag av fullstpl., og mot slutten mange prakt/lux, slik at vi vekter inn dette litt i utrop. Noen få merker er ustpl., bl.a. 259-60 *,...
Lot #4743 - Samlinger/lotter over 1000,-
Meget fyldig, dels lett utbygd samling til 1997 i LT-album. Mgl. 94, 272 og noe småtteri ellers. Starter med 36 skillinger, mange i bra kvalitet (men NK 7 noe lys), ene 15 angitt som a-nyanse (vi er litt usikker), bra 44, tre stk. 87 I/II, 89-91, Nordkapp, porto 7 og mye, mye mer. Mye bra stpl.kvalitet med en del fullstpl. utover i albumet.
Lot #4744 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling 1855-1985 i Leuchtturm. Komplett etter fortrykk minus NK 272, men utbygd med vannmerkestillinger etc. NK 259 og 260 på FDC-klipp. Mye bra stempelkvalitet.
Lot #4745 - Samlinger/lotter over 1000,-
16/167. Samling med ca. 1100 merker, inkl. dubletter fra 1872/1929. Oppsatt på vannmerkestillinger med ca. 430 merker før NK 96, bl.a. 34 PH-skilling, NK 24 x18, 28, 29a, 35 x7, 36, 61y, 64y, 89-91 og 93. Vi sjekket kun vannmerkesettene på NK 34-35 og disse var korrekte (dog har vi grunn til å tro at det meste er korrekt). Blandet kval., men mye er bra.
Lot #4746 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling til 1979 i LT SF-album. Meget fyldig, inkl. 28 skillingsmerker, noen pene stempler, etc.
Lot #4747 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling til 1990 i Leuchtturm SF-album. Starter med NK 10 (*), postfrisk Krone Oscar 32-34, 72-82 (*/**), Kronemerkene Haakon 1907 og 1909(*). Fra NK 96 og ut komplett. NK 149 og 272 (*). Noen få billigmerker med anmerkning.
Lot #4748 - Samlinger/lotter over 1000,-
Renslig samling til 2005 i to LT SF-album. Komplett etter fortrykket, minus ett returmerke, dog mangler en del etter 1990. 272 med att. og sign. FCM.
Lot #4749 - Samlinger/lotter over 1000,-
Saml. 1855-1999 nesten kpl. utenom NK 94 & 272 i Leuchtturm klemlommealbum. Også tjeneste nesten kpl. og en del portomerker til 200ø. Kvaliteten i den klassiske delen svinger fra prima til "baksidefeil", ellers mest renslig rundstpl, med PRAKT-stpl. innimellom. Noen få miniark er **.
Lot #4750 - Samlinger/lotter over 1000,-
Saml. 1855-2001 i 2 Leuchtturm klemlommealbum. bortimot komplett utenom NK 94 og 272 og noen feilmonterte øremerker. NK7 og et par andre m/feil, ellers mest pen normalkval. og renslig til PRAKT rundstemplet. (NK 87 II * og et par ** miniark)
Lot #4751 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling til 1999 i Leuchtturm-album med innsatte lommer. Komplett fra NK 73 uten kroneprovisoriene og NK 78. NK 272 er sterkt bensinskadd. Mange av merkene før 1945 har hengselsrest, deretter ser det ut som alt er postfrisk med noen svært få unntak.
Lot #4752 - Samlinger/lotter over 1000,-
Saml. 1855-2015 i Schaubekalbum, fra 1973 på blanke ark og det nyeste i 2 innst.bøker. 32 skillinger, varierende kval. fra feilvare til prakt, endel stolpeskr., rundstpl. serier 1905-07, fra 1910 nesten kompl. utenom 272. Noene få ** innimellom, Samt endel ** dubletter i den ene innst.boken.
Lot #4753 - Samlinger/lotter over 1000,-
Saml. 1855-1955 i eldre album, nesten alt stemplet. 15 skillinger, f.o.m. skravert posth. godt belagt inkl. 4 stk. 1905-07-09, videre komplett inkl. NK 272 ekte stemplet, 5 kr V med pent, datert stpl. Forøvrig pen "Hensik" etc.
Lot #4754 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling mest 1910-97 i 3 album fra SH. NK 10 og NK 94, deretter inkl. bedre posthorn, Løve-merker, fra 1927-97 dels overkompl. utenom NK 272. Noen bedre ting dobbelt opp som Hellig Olav, Legion, Krone Haakon og annet. Prima.
Lot #4755 - Samlinger/lotter over 1000,-
Saml. 1855-2013 i 2 Stenderalbum med lommer. 28 skillinger/en del feilvare, en del stolpeskr. inkl bedre utg., noen bedre grovtg., NK 85-86, fra 1910 mangler stort sett bare NK 272, men noen få er *. Vi noterer ellers 2 Lykkebrev m/2 deler, tjeneste nesten kpl. og div. portomerker til 200ø.
Lot #4756 - Samlinger/lotter over 1000,-
Samling 1856-1945 på innstikkskort. Noen skillinger (*)-*, et * returmerke, noen stolpeskrift, kroneprov. og 2 serier Haakon 1907. noen ** finnes innimellom. Fra 1910 velbesatt og i økende grad ** med mye bra 1930-årene og videre trolig komplett utenom 272.