225/28, 318/29. Lott 14 bra "krigsmerker", alle signerte!
Public auction 211
By: Skanfil Auksjoner AS
Skanfil Auksjoner AS Public auction 211
Public auction 211
Lot #4195 - 1940-45
232, 260, 302-05. Div. fireblokker i god kvalitet. Dog matt produksjonsstripe i limet på 260.
Lot #4196 - 1940-45
259-60. Legion x 5, og Universitet x 4. En Legion med svak brekk, ellers prima (5175)
Lot #4197 - 1940-45
259-60. Begge med noe skjeve, nær fullstpl. TA HELL 9.12.41.
Lot #4198 - 1940-45
261-92. Postfriske V-merker med og uten vannmerke. Komplett 4-blokk serie med unntak av NK272. De fleste med hjørnemarg. (SK 3592)
Lot #4201 - 1940-45
272. Meget pent postfriskt merke. Signert Berntsen på baksiden. ( SK 3500 )
Lot #4202 - 1940-45
272. Meget pent postfrisk merke med del av marg oppe. Noen svake blyantnoteringer bak. ( SK 3500 )
Lot #4203 - 1940-45
272. Bra eks. med lett Oslo-stpl., eldre erklæring FCM, + signatur.
Lot #4204 - 1940-45
272. Bra eks. med rettv. del (AS)KER ?.8.41. Tydelig vm.
Lot #4205 - 1940-45
272. Fint merke med del av (Kolbjø?)rnsvik IX.41. Tydelig vm.
Lot #4206 - 1940-45
272. Flott merke med stor del, rettv. OSLO 19.9.41, attest Enger!
Lot #4207 - 1940-45
272. Hjørnestpl. Tydelig vannmerke, liten del Oslostpl. Diffus, eldre sign. Zumstein. (SK 4250)
Lot #4208 - 1940-45
272. Lettstemplet merke med tydelig vannmerke. ( SK 4250 )
Lot #4209 - 1940-45
272. Pent rundstemplet merke. Signert på baksiden. ( SK 4250 )
Lot #4210 - 1940-45
272. Rundstemplet merke med del av 41. Tydelig vannmerke. ( SK 4250 )
Lot #4211 - 1940-45
275-93. Overkpl. serie, ofte bra lettstpl., og de beste med årstall. Også èn variant. (oppg. fra HK 2420)
Lot #4213 - 1940-45
333-38ov. Komplett serie London med overtrykk i prima postfrisk kvalitet.
Lot #4214 - 1940-45
333-38ov. Serie på på konv. OSLO BR. 7.7.35, til Valdres.