Bronzplakett /Bronzeplakette/ , Cu , 1908, Kalotaszeg Reményi József,
Av.: négy nőalak kalotaszegi népviseletben /vier Frauengestalten in Volkstracht von Kalotaszeg/
Rv: népi edények és szőttes falitékán, alatta /Volkstümliche Geschirre und Hausgewerbestoff an der Wand, darunter/ KALOTASZEG Perem /Rand/ É.K.E. 1908 . és sorszám beütés /Nummerierung/
96.9 g, 71348 mm vert bronz /geprägt/
Numismatic Auction #15
By: Nudelman Numismatica
Nudelman Numismatica Numismatic Auction #15
Nudelman Numismatica of Budapest, Hungary, is proud to present its 15th auction, featuring the following Hungarian and Transylvanian numismatic items:
Arpad time coins.
Late Middle Ages coins.
Transylvanian coins.
Historic Medals.
House of Habsburg coins.
Hungarian Rater Republic.
Hungarian Kingdom.
Commemorative coins.
Banknotes.
- (-) Remove historische medaillen filter historische medaillen
Lot #443 - historische medaillen
Lot #444 - historische medaillen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1909, Kőrösi Csoma Sándor /Sándor Kőrösi Csoma/ Berán Lajos,
Av: balra néző portré, felette félkörben /Porträt n.l., darüber im Halbkreis/ KÖRÖSI CSOMA SÁNDOR kétoldalt /beiderseits/ 1784 - 1842
Lot #445 - historische medaillen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1911, Eros /Eros/ Berán Lajos
Av: nyolcszögletě mezőben jobbra nyilazó szárnyas Eros, jobbra /geflügelter Eros n.r. im achteckigen Feld, n.r./ BERÁN / LAJOS perem /Rand/: É.K.E 1911 és sorszám beütés /Nummerierung/
81.6 g, 60.3 mm vert egyoldalas bronz /einseitig, geprägt/
H.P.: 1141, Adamo (É.): É.K.E. 11.
fast stempelfrisch
Lot #446 - historische medaillen
Ezüstérem /Silbermedaille/ , Ag , 1913, Aurora /Aurora/ Reményi József,
Av: allegorikus nőalak bigán hajt jobbra, alatta /allegorische Frauengestalt n.r., darunter/ AVRORA Perem /Rand/: É.K.E 1913 és sorszám beütés /Nummerierung/ J.C gyártójel /Meistermarke/ Diana-fejes fémjel /Feingehaltspunze mit Diana-Kopf/
99.5 g, 69.6 mm vert egyoldalas ezüst /einseitig, geprägt/
H.P.: 4106, Adamo (É.): É.K.E. 14,
RR!
...
Lot #447 - historische medaillen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1913, Aurora /Aurora/ Reményi József,
mint előző, csak bronz /wie vorher, aber Bronze/
124.8 g, 69.6 mm egyoldalas vert bronz /einseitig, geprägt/
H.P.: 4106, Adamo (É.): É.K.E. 14.
fast stempelfrisch
Lot #448 - historische medaillen
Ezüstérem /Silbermedaille/ , Ag , 1914, Vörösmarty Mihály, ÉKE /Mihály Vörösmarty, ÉKE/ Berán Lajos,
Av: balra néző portré, körben /Porträt n.l., ringsherum/ VÖRÖSMARTY . MIHÁLY . 1800-1855 alul /unten/ BERÁN/LAJOS
Rv: lehajtott fejě ülő hegeděs, vonóját földre támasztja, körben /Sitzender Geiger mit Senkkopf, ringsherum/ HÚZD, KI TUDJA MEDDIG HÚZHATOD… alul /unten/ BERÁN/ LAJOS Perem /Rand/: É.K.E 1914 és sorszám beütés /...
Lot #449 - historische medaillen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1915, Ezer éve küzd a magyar Beck Ö. Fülöp,
Av: jobbra néző magyar honvéd, szuronyos puskával, bal oldalt mesterjegy /ungarischer Soldat n.r. mit Gewehr, n.l. Meisterzeichen/ BECK.Ö.FÜLÖP jobb oldalt lent /unten n.r./ 1915 fent félkörben /oben im Halbkreis/ EZER ÉVE KÜZD A MAGYAR
Lot #450 - historische medaillen
Vas plakett /Eisenplakette/ , Fe , 1915, Hadbavonulók /Ins Feld Ziehenden/ Telcs Ede,
Av: hadba vonuló honvéd sereg zászlóval, búcsúztató asszonyok és gyerekek, kalapácsára támaszkodó kovács üllővel, lent /ins Feld ziehende Armee mit Fahne, Abschied nehmende Frauen und Kinder, Schmied mit Hammer und Amboß, unten/ 1914-1915 jobb felső sarokban negatívban mesterjegy /in der oberen rechten Ecke Meisterzeichen/ TELCS Perem /Rand/: É.K.E...
Lot #451 - historische medaillen
Vas plakett /Eisenplekette/ , Fe , 1916, Kötözőhely /Verbandplatz/ Reményi József,
Av: hét alakos antik ruhás kompozíció, középen ülő sebesült /Komposition mit sieben Gestalten in antiker Kleidung, in der Mitte sitzender Kriegsverwundete/ Perem /Rand/: É.K.E 1916 és sorszám beütés /Nummerierung/
207.6 g, 69.3x90.5 mm vert vas egyoldalas plakett /geprägt, einseitig/
H.P.: 4141, Adamo (É.): É.K.E. 18.
...
Lot #452 - historische medaillen
Hadifém plakett /Kriegsmetallplakette/ , Zn , 1917, Sebesült harcos itatása /Das Laben eines verwundeten Kriegers/ Murányi Gyula,
Av: félig fekvő, kardjára támaszkodó antik harcos, akit fiatal lány korsóból itat, balra fent mesterjegy /auf dem Boden liegender, nackter, verwundeter Krieger, mit angezogenen Knien und etwas erhöhtem Kopf und Oberkörper, mit der Linken auf sein kurzes Schwert gestützt, wird von einer, nach rechts gewandt...
Lot #453 - historische medaillen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1921, Még jőni kell Beck Ö. Fülöp,
Av: fent félkörben /oben im Halbkreis/ „MÉG JÖNI KELL, MÉG JÖNI FOG alul /unten/ EGY JOBB KOR” Vörösmarty: Szózat idézet /Ess muss, wird noch kommen.., eine bessere Zeit, Zitat aus Vörösmarty's Gedicht Szózat)/ térdeplő férfi magyar ruhában, mesterjegy /kniender Mann in ungarischer Kleidung, links in der Ecke Meisterzeichen/ BECK Ö. F.
Rv: alul félkörben /unten...
Lot #454 - historische medaillen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1922, Soproni népszavazás /Volksabstimmung in Ödenburg/ Esseö Erzsébet,
Av: balra néző sisakos magyar harcos /Behelmter Kopf eines altungarischen Kriegers, n.l./ alatta /darunter/ É.K.E. 1922. és mesterjegy /und Meisterzeichen/ körben /ringsherum/ MAGYAROK VOLTUNK (Wir waren Ungarn)
Lot #455 - historische medaillen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1925, gróf Teleki Sándor /Graf Sándor Teleki/ Telcs Ede, Beck Ö. Fülöp,
Av: balra néző portré, körben /Porträt n.l., ringsherum/ GRÓF TELEKI SÁNDOR 1861_1919 lent mesterjegy /unten Meisterzeichen/ TELCS E. (Telcs Ede)
Lot #456 - historische medaillen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1926, Batthyány Vilmos gróf /Graf Vilmos Batthyány/ Berán Lajos,
Av: portré, fent /Porträt, oben/ . BATTHYANY . - . VILMOS . GRÓF . két oldalt /beiderseits/ .1870. - .1923. jobb oldalt mesterjegy /Meisterzeichen n.r./ BERÁN/ LAJOS
Lot #457 - historische medaillen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1928, Dürer /Dürer/ Moiret Ödön,
Av: szembe néző portré, fent félkörben /Porträt von vorne, oben im Halbkreis/ . DÜRER . EMLÉ- KÉRE . 1528-1928
Rv: pajzsot tartó térdeplő angyal, körben /Kniender Engel mit Schild, ringsherum/ ÖSEINEK . BÖLCSÖJE . MAGYAR . FÖL- DÖN . RINGOTT * jobbra lent mesterjegy /Meisterzeichen unten n.r./ MÖ Perem /Rand/: E.K.E. 1928 kétjegyű sorszám /Nummerierung (...
Lot #458 - historische medaillen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1929, Az élet győzelme /Der Sieg des Lebens/ Szántó Gergely,
Av: szemben ülő, csecsemőt szoptató nő, két oldalt egy-egy gyermek, alul a szelvényben mesterjegy /einen Säugling stillende Frau von vorne, beiderseits je ein Kind, unten im Abschnitt Meisterzeichen/ SZÁNTÓ. G. körben /ringsherum/ + AZ . ÉLET . GYőZELME . A . MUNKA . KÜZDELME +
Lot #459 - historische medaillen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1930, Ferenczy István /István Ferenczy/ Beck Ö. Fülöp,
Av: jobbra néző portré, fent félkörben /Porträt n.r., oben im Halbkreis/ FERENCZY - ISTVÁN lent /unten/ 1792-1856 fej alatt mesterjel /Meisterzeichen unter dem Kopf/ BECK Ö. FÜLÖP
Lot #460 - historische medaillen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1931, Resurget /Resurget/ Vincze Pál,
Av: hármashalmon kettőskereszt, balra álló Hungária, kezében a magyar korona, jobbra álló ifjú zászlóval, lent szelvényben /Doppelkreuz auf dem dreifachen Hügel, stehende Hungaria in der Hand mit der ungarischen Krone n.l., stehender Junge mit Fahne n.r., unten im Abschnitt/ RESURGET jobbra lent mesterjegy /Meisterzeichen unten n.r./ VINCZE Perem /Rand/: É.K.E. 1931...
Lot #461 - historische medaillen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1934, Bolyai Farkas /Farkas Bolyai/ Madarassy Walter,
Av: jobbra néző portré, két oldalt /Porträt n.r., beiderseits/ . 1775 . 1856 - . BOLYAI . FARKAS alul mesterjegy /Meisterzeichen unten/ MW
Lot #462 - historische medaillen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1937, 100 éves a Nemzeti Színház /100 Jahre Nationaltheater/ Telcs Ede,
Av: égő těz antik oltáron, talapzatán két maszk (tragédia és komédia) /auf einem antiken Altar brennendes Feuer, auf dem Sockel zwei Masken (Tragödie und Komödie)/ 1837 / 1937, alul babérágak és mesterjel /unten Lorbeerzweige und Meisterzeichen/ TE körben /ringsherum/ A NEMZETI SZINHÁZ 100 ÉVES FENNÁLLÁSÁNAK EMLÉKÉRE
Rv: ásó...
Lot #463 - historische medaillen
Lot 3 db /St./ , London , 1948, XIV. nyári olimpiai játékok, hivatalos olimpiai résztvevői emlékérem és jelvény, a magyar csapat által viselt textil felvarró /offizielle Teilnehmermedaille und Abzeichen der Olympischen Spiele in London, 1948, Textilpatch des ungarischen Teams/ 1. Vert bronzérem /geprägte Bronzmedaille/ 62.4 g, 51 mm, 2. Préselt bronzjelvény, alján eredeti sárga textil szalag /Bronzeabzeichen unten mit originellem gelbem...
Lot #464 - historische medaillen
Lot 3 db /St./ , Helsinki , 1952, Olimpiai arany díjérem eredeti dobozában a hozzá tartozó adományozó oklevéllel és az 50 éves évfordulóra a helyezetteknek kiadott hivatalos emlékjelvény /Olympische Goldmedaille der Olympischen Spiele in Helsinki, 1952, originelles Etui, Diplom und aus dem Anlass des 50 jährigen Jubiläums ausgegebenes Gedenkabzeichen/,
Lot #465 - historische medaillen
Lot 3 db /St./ , Helsinki , 1952, Olimpiai sorszámozott bronz díjérem eredeti dobozában, a hozzá tartozó adományozó oklevéllel és az 50 éves évfordulóra a helyezetteknek kiadott hivatalos emlékjelvény /Olympische nummerierte Bronzemedaille der Olympischen Spiele in Helsinki, 1952, originelles Etui, Diplom und aus dem Anlass des 50 jährigen Jubiläums ausgegebenes Gedenkabzeichen/ 1. Olimpiai bronz díjérem /Olympische Bronzemedaille/ 70.0 g, 51...
Lot #466 - historische medaillen
Lot 6 db /St./ , Helsinki , 1952, XV. nyári olimpiai játékok, hivatalos olimpiai résztvevői fényképes igazolvány és emlékérem /Olympia-Teilnehmerausweis und Medaille/ a magyar csapat által viselt nemzeti résztvevői jelvény és textil felvarró /Teilnehmerabzeichen und Textilpatch der ungarischen Mannschaft/ a FINA (Nemzetközi Úszószövetség) emlékérme az olimpiai helyezettnek és az 50 éves évfordulóra a résztvevőknek kiadott emlékjelvény /...
Lot #467 - historische medaillen
Lot 3 db /St./ , Melbourne , 1956, XVI. nyári olimpiai játékok, hivatalos olimpiai résztvevői emlékérem, jelvény és a magyar csapat által viselt nemzeti résztvevői jelvény /Olympische Teilnehmermedaille und Abzeichen der XVI. Olympischen Spiele in Melbourne, 1956, nationales Teilnehmerabzeichen der ungarischen Mannschaft/,