Mikszáth Kálmán: Club és folyosó. Ötödik kiadás. Bp., 1904, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Részvénytársaság. Kiadói festett egészvászon kötés, színezett lapszélek, gerincnél kissé szakadt, belül szétvált, egyébként jó állapotban.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #235
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd. Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #235
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
English/German website, large sized photos, helpful staff.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove other collectibles filter other collectibles
- advertisement (42) Apply advertisement filter
- antique (22) Apply antique filter
- art-ceramics (40) Apply art-ceramics filter
- autographs (203) Apply autographs filter
- books: architecture - art (32) Apply books: architecture - art filter
- books: history (21) Apply books: history filter
- books: hunting (4) Apply books: hunting filter
- books: judaica (9) Apply books: judaica filter
- books: kitchen and garden (10) Apply books: kitchen and garden filter
- books: law (7) Apply books: law filter
- books: military (13) Apply books: military filter
- books: minibooks (13) Apply books: minibooks filter
- books: music (4) Apply books: music filter
- books: other rarities (176) Apply books: other rarities filter
- books: religion (46) Apply books: religion filter
- books: science and technology (71) Apply books: science and technology filter
- books: travelling - cities (49) Apply books: travelling - cities filter
- cameras - film - accesories (14) Apply cameras - film - accesories filter
- chinaware / porcelain (107) Apply chinaware / porcelain filter
- document stamps (25) Apply document stamps filter
- documents (91) Apply documents filter
- engravings (21) Apply engravings filter
- flea market (234) Apply flea market filter
- foreign language books (27) Apply foreign language books filter
- frames (7) Apply frames filter
- glass-objects (59) Apply glass-objects filter
- historical documents - manuscripts (34) Apply historical documents - manuscripts filter
- jewellery (12) Apply jewellery filter
- judaica (3) Apply judaica filter
- maps (86) Apply maps filter
- match label (7) Apply match label filter
- military (83) Apply military filter
- Paintings and Graphics (201) Apply Paintings and Graphics filter
- paraphilately (88) Apply paraphilately filter
- phone cards (1) Apply phone cards filter
- photo (446) Apply photo filter
- printed materials (256) Apply printed materials filter
- scout (10) Apply scout filter
- sculptures - statuettes - plaques (15) Apply sculptures - statuettes - plaques filter
- vintage wines (35) Apply vintage wines filter
- watches (25) Apply watches filter
Lot #13277 - other collectibles books: other rarities
Márai Sándor: A nõvér. Bp., 1947, Révai. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Lot #13278 - other collectibles books: other rarities
Márai Sándor: A szegények iskolája. Bp., 1946, Révai. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Lot #13279 - other collectibles books: other rarities
Trencsényi-Waldapfel Imre: Görög-római mythologia. A klasszikus ókor istenei és hõsmondái. Képmellékletekkel és szövegrajzokkal. Bp., 1936, Gyõzõ Andor. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészvászon kötés, belül a gerincnél kissé levált, a vászonkötés foltos, egyébként jó állapotban.
Lot #13280 - other collectibles books: other rarities
Psalterium Beatae Mariae Virginis. Beatrix királyné imádságos könyve. Facsimile kiadás! Bp., 1991, Helikon. Kiadói bordázott gerincû, aranyozott mûbõr kötés, melléklettel, díszes aranyozott plüssel borított dobozban, szép állapotban.
Lot #13281 - other collectibles books: other rarities
Gróf Széchenyi István gondolatainak gyûjteménye. Bp., 1991. Kiadói aranyozott bársony kötés, védõtokkal, jó állapotban.
Lot #13282 - other collectibles books: other rarities
Simándi Béla: Szomorú könyv. Bp., 1922. A szerzõ üdvözlõ soraival és dedikációjával! Papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13283 - other collectibles books: other rarities
Berda József: Fény és árnyék. Karcag, 1943, szerzõi kiadás. 483. számú sorszámozott, aláírt példány, készült 500 példányban. Ezen felül a szerzõ érdekes, saját kezû, névre szóló üdvözlõ soraival 'Irénkének szeretettel az 'illetlen' örömök énekese') és dedikációjával. Kicsit szakadt papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13284 - other collectibles books: other rarities
Roger Martin Du Gard: Egy lélek története. Bp., 1970. Helikon. Bibliofil, sorszámozott példány! Nyíl kötésben, védõborítóval. Gerincen kis kopás.
Lot #13285 - other collectibles books: other rarities
Fazekas Mihály összes költeményei. Bp., 1976. Magyar Helikon. Sorszámozott bibliofil kiadás, kissé kopott nyl kötésben
Lot #13286 - other collectibles books: other rarities
Tóth Kálmán összes költeményei I. Bp., 1888, Ráth Mór. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, aranyozott lapszélek, belsõ borítólapon kis szakadás ragasztva, egyébként jó állapotban.
Lot #13287 - other collectibles books: other rarities
Gyöngysorok. báró Eötvös József összes szép irodalmi mûveibõl fûzte Vachott Sándorné. Pest., 1861. Heckenast Gusztáv. A rendkívül ritka könyv korabeli, kézzel írott másolata 336p. Korabeli, sérült egészvászon kötésben
Lot #13288 - other collectibles books: other rarities
Tevan könyvtár: Tabéry Géza: Veszta flagelláns. Békéscsaba, é.n., Tevan.
Lot #13289 - other collectibles books: other rarities
Ambrus Zoltán: Mozi Bandi kalandjai. Bp., é. n., Tolnai. Kicsit szakadozott, díszesen illusztrált papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13290 - other collectibles books: other rarities
Dickens, Charles: Coppefield Dávid. Bp., é. n., Tolnai. Szakadt, díszes papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13291 - other collectibles books: other rarities
Tolsztoj: Feltámadás. 1-2. köt. Bp., é. n., Gutenberg Könyvkiadó Vállalat. Illusztrációkkal, a két kötet egybekötve. Díszes, kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13292 - other collectibles books: other rarities
Maurois, André: Költõ a máglyán. Bp., é. n., Pesti Napló. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13293 - other collectibles books: other rarities
Vay Sándor [Vay Sarolta (1859-1918)]: Õsökrõl - unokáknak. Bp., 1909, Országos Monografia Társaság (Vay Sándor munkái 10.). Számos kartonra ragasztott illusztrációval, valamint egy fényképpel Vay Sándorról. Hiányos gerincû vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13294 - other collectibles books: other rarities
Essad Bey [Lev Nussimbaum]: Mohamed. Bp., 1935, Kosmos. Kicsit laza vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13295 - other collectibles books: other rarities
Makatsch, Wolfgang Dr.: Ahány madár annyi tojás. Bp., 1972, Natura. Újrakötött félvászon kötés, képekkel illusztrált, javított, jó állapotban.
Lot #13296 - other collectibles books: other rarities
Tompa Mihály: Olajág. Elmélkedések, fohászok és imák. Hölgyek számára olvasó- és imakönyvül. Bp., 1911 Franklin,szép díszes, fémcsattal kiadói bársonykötésben, aranyozott lapszélekkel. A bársony kopottas a gerincnél, egyébként szép állapotú.
Lot #13297 - other collectibles books: other rarities
Keleti Arthur: Az boldogtalan Raymondo és a szerentsés Bertrandus lovagoknak hiteles szerelmes története 7 képben avagy: a csalfa Bertrandus lovag házassága s miképpen ejteték tõrbe s küldeték el a nemes Rajmondo lovag a szent sírhoz és hogyan jöve vissza s mula ki. Grotesque játék. Szerkesztette - - jambusokra segítette Kelemen Viktor több rajzokkal tsinositotta Vértes Marcel. Buda- Pest, 1920, Pallas betûivel.
A belsõ...
Lot #13298 - other collectibles books: other rarities
Dugonics András: Etelka. Elsö könyv. Második meg-jobbított ki-adás. Posonyban és Pesten, 1791, Füstkúti Landerer Mihály. Dugonics András: Etelka c. mûve az elsõ magyar regény.
A mû, melyet lábjegyzetek sokasága kísér, különös elegye a regénynek és a történelmi tanulmánynak. Dominálnak benne a leíró részek, melyek a honfoglalás kori magyarság szokásaival, életmódjával, magánéletével foglalkoznak. Olyan magyarságképet állít olvasói elé,...
Lot #13299 - other collectibles books: other rarities
Kisfaludi Kisfaludy Sándor minden munkái. Eredeti Magyar játékszín. Ötödik kötet. Pesten, 1847, Heckenast Gusztáv. Dombornyomott gerincû, kiadói félbõr kötésben.
Lot #13300 - other collectibles books: other rarities
Heinz Ewers, Hanns: Vámpír. Elburjánzott regény rongyokban és színekben. Fordította Fürtös Lajos. Bp., 1921, Tevan. Félvászon kötés, lapok több helyen foltosak, kopottas állapot.
Darabanth Auctions