1869-1916. 'Koronás Ezüst Érdemkereszt a Vitézségi Érem szalagján' karikán jelzett Ag kitüntetés mellszalagon, szintén függesztőkarikán 'Wilhelm Kunz' gyártói jelzéssel, nem saját dísztokban T:2 zománchiba
Hungary 1869-1916. 'Silver Cross of Merit with Crown' hallmarked Ag decoration with ribbon, also on suspension pin with 'Wilhelm Kunz' makers mark, not in original case C:XF enamell error
NMK 223.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #254
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Darabanth Co Ltd Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #254
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove numismatics filter numismatics
- (-) Remove military filter military
Lot #30957 - numismatics military
Lot #30958 - numismatics military
1898. 'Jubileumi Emlékérem Fegyveres Erő Számára' Br kitüntetés mellszalaggal T:2 patina
Hungary 1898. 'Commemorative Jubilee Medal for the Armed Forces' decoration with ribbon C:VF patina
NMK 249.
Lot #30959 - numismatics military
1898. 'Jubileumi Emlékérem Fegyveres Erő Számára' Br kitüntetés mellszalag nélkül + 1940. 'Erdélyi részek felszabadulásának emlékére' cink kitüntetés fül nélkül. Szign.: BERÁN T:2-
Hungary 1898. 'Commemorative Jubilee Medal for the Armed Forces' Br decoration without ribbon + 1940. 'Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania' zinc decoration without ear. Sign.: BERÁN C:VF
Lot #30960 - numismatics military
1898. 'Jubileumi Emlékérem Fegyveres Erő Számára' Br kitüntetés mellszalaggal T:2-,3 ph., patina
Hungary 1898. 'Commemorative Jubilee Medal for the Armed Forces' decoration with ribbon C:VF,F edge error, patina
NMK 249.
Lot #30961 - numismatics military
1898. 'Emlék a buziási hadgyakorlatról' Al medál magyar és német nyelven (30mm) T:2
Lot #30962 - numismatics military
1908. 'Polgári Jubileumi Kereszt' aranyozott Br kitüntetés nem hozzávaló mellszalaggal T:3 aranyozás lekopott, forrasztásnyom, ü.
Hungary 1908. 'Jubilee Cross for Civil State Officials' Br medal with not original ribbon C:F gilding worn, soldering mark, ding
Lot #30963 - numismatics military
1911-1918. 'Katonai Legénységi Szolgálati Jel III. osztálya' kitüntetés javított mellszalaggal T:2- kopott aranyozás
Hungary 1911-1918. 'Military Service Medal 3nd class' Br decoration with fixed ribbon T:VF worn gilding
Lot #30964 - numismatics military
1912. 'Ferenc Ferdinánd - Ferenc József / A mezőhegyesi nagy hadgyakorlatok emlékezetére' aranyozott Br medál (29mm) T:2
Lot #30965 - numismatics military
1913. 'Mozgósítási Kereszt / 1912-1913-as Emlékkereszt' aranyozott Br kitüntetés bevésett évszámokkal mellszalaggal T:2,2-
Hungary 1913. 'Commemorative Cross, 1912-1913' gilt Br decoration with engraved years on ribbon C:XF,VF
NMK 275.
Lot #30966 - numismatics military
1914. 'Ferenc József II. osztályú Ezüst Vitézségi Érem' jelzetlen Ag kitüntetés mellszalag nélkül. Szign.: Tautenhayn T:2,2-
Hungary 1914. 'Silver Gallantry Medal, IInd Class' Ag decoration without hallmark, without ribbon. Sign.: Tautenhayn C:XF,VF
Lot #30967 - numismatics military
1916. 'Vas Érdemkereszt a Vitézségi Érem szalagján' hadifém kitüntetés viseltes mellszalagon T:2,2-
Hungary 1916. 'Iron Merit Cross on a war ribbon' war metal decoration on worn ribbon C:XF,VF
NMK 229.
Lot #30968 - numismatics military
1918. 'Sebesültek Érme' cink kitüntetés mellszalag nélkül. Szign.: R. Placht T:2-,3
Hungary 1918. 'Wound Medal' zinc decoration without ribbon. Sign.: R. Placht C:VF,F
NMK 329.
Lot #30969 - numismatics military
Budapest 1928. 'Károly - Csapatkereszt' viselésére jogosító igazolvány bélyeggel, bélyegzéssel
Lot #30970 - numismatics military
1929. 'Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal' ezüstözött Br kitüntetés mellszalaggal, peremen 'BRONZ' beütéssel T:2
Hungary 1929. 'Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet' silver plated Br decoration with ribbon, with 'BRONZ' mark on the edge C:XF
NMK 418.
Lot #30971 - numismatics military
1935-1945. 'A Magyar Érdemkereszt IV. osztálya - A Magyar Érdemrend lovagkeresztje' zománcozott kitüntetés zöld mellszalagon, adományozói dísztokban + 'A Magyar Érdemkereszt III. osztálya - A Magyar Érdemrend tisztikeresztje' MINIATŰR jelvény, hátoldalán javítási nyom T:2 kopott aranyozás
Lot #30972 - numismatics military
1938. 'Felvidéki Emlékérem - II. Rákóczi Ferenc' Br miniatűrje szalaggal kitűzőként T:2
Lot #30973 - numismatics military
~1940. 'Országos Frontharcos Szövetség' zománcozott Br jelvény függőleges tűvel, a hátoldalon 'BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U.2.' gyártói jelzéssel, eredeti tokban, De Sgardelli Caesar honvédőrnagy, alezredes, katonai szakíró jelvénye (52x34mm) + 5db képeslap, fotó, üdvözlőlap Sgardellitől T:1-
Lot #30974 - numismatics military
1940. 'Nemzetvédelmi Kereszt / A Hazáért' kitüntetés mellszalag nélkül + vitéz Faragó Ede országgyűlési képviselő levele az Országos Nemzetvédelmi Szövetség tagjaihoz 'FELÜLBÉLYEGZÉS PESTSZENTIMRE KÖZSÉG ELÖLJÁRÓJA 1944.AUG.16.' felülbélyegzéssel T:2 ph.
Hungary 1940. 'National Defense Cross' without ribbon + letter from Ede Faragó, member of Parliament to the members of the National Defense Association C:XF edge error
Lot #30975 - numismatics military
1940. 'Erdélyi részek felszabadulásának emlékére' cink emlékérem mellszalaggal. Szign.:BERÁN T:2-
Hungary 1940. 'Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania' zinc medal with original ribbon. Sign.:BERÁN L. C:VF
Lot #30976 - numismatics military
Lot #30977 - numismatics military
1940. 'Erdélyi részek felszabadulásának emlékére' cink emlékérem mellszalag nélkül. Szign.: BERÁN T:2
Hungary 1940. 'Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania' zinc medal without ribbon. Sign.: BERÁN L. C:XF
Lot #30978 - numismatics military
1940. 'Erdélyi részek felszabadulásának emlékére' cink emlékérem mellszalag nélkül. Szign.: BERÁN T:2,2-
Hungary 1940. 'Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania' zinc medal without ribbon. Sign.: BERÁN L. C:XF,VF
Lot #30979 - numismatics military
~1940. 'Tűzkereszt I. fokozata' kis gomblyukjelvénye T:2-
Hungary ~1940. Miniature of 'Hungarian Fire Cross 1st class' Br button badge C:VF
Lot #30980 - numismatics military
1941. 'Erdélyi Emlékérem' kitüntetés viselésére feljogosító igazolvány
Lot #30981 - numismatics military
1941. 'Délvidéki Emlékérem' cink emlékérem mellszalaggal. Szign.: BERÁN L. T:2-,3 ph.
Hungary 1941. 'Commemorative Medal for the Return of Southern Hungary' zinc medal with original ribbon. Sign.:BERÁN L. C:VF,F edge error
NMK 429.
Darabanth Auctions