Afdruk Mercuriuskopje met gevleugelde helm in grijszwart. Herdruk geproduceerd door J.A. Moesman in 1895. Volgens de Proevencatalogus bestaan er 10 exemplaren in grijszwart en 2 of 3 in lichtrood. Pracht ex. met certificaat Vleeming 2019. Uit recent onderzoek is gebleken dat deze proef vermoedelijk niets met postzegels te maken had, doch eerder met de productie van bankbiljetten in verband gebracht kan worden!
Netherlands 1852 - the...
Auction 242- 243, incl. Netherlands 1852 - The Gerard van Welie Collection
By: Corinphila Veilingen
Corinphila Veilingen Auction 242- 243, incl. Netherlands 1852 - The Gerard van Welie Collection
Beautiful and rare material of Netherlands and former Colonies - Prephilately, classics, cancellations and Air Mail.
AUTUMN AUCTION 2019:
SATURDAY 14 SEPTEMBER 2019
10.00 a.m. lots 1 - 168 Netherlands 1852 - the Gerard van Welie collection
11.00 a.m. lots 200 - 1175 Netherlands and former colonies single lots
Lot #1 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
Lot #2 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
Definitieve kleurproef in donkergeeloranje zonder gom van de 15 cent pos. 22 met velrand (Brandsma: 5e proef), pracht ex. met certificaat Vleeming 2019
Netherlands 1852 - the Gerard van Welie collection
Lot #3 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
Proef in zwart op dik wit kartonpapier van de goedgekeurde plaat I van de 5 cent pos. 65/86 in brugpaar, pracht ex.
Lot #4 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
Proef in zwart op dik wit papier van de goedgekeurde plaat I van de 5 cent pos. 76-100 in kwart veldeel van 25 ex. met volledige velrand, pracht ex. (vouwtje ver van zegelbeeld en enkele papieronregelmatigheden)
Lot #5 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
Kleurproef 5 cent licht kobaltblauw plaat III pos. 10 met velrand, pracht ex. zonder gom (zoals uitgegeven) met certificaat Vleeming 2019
Lot #6 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
Kleurproef 10 cent steenrood plaat V pos. 10 met streepje op wang met velrand, pracht ex. zonder gom (zoals uitgegeven) met certificaat Vleeming 2019
Lot #7 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
5 cent diepdonkerblauw pos. 99-100 met velrand, pracht ex. met certificaat Vleeming 2019, cat.w. 1300+ Luxe!
Lot #8 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
5 cent blauw plaat VI pos. 76 op dun papier met hoekvelrand, pracht ex. (onbeduidend vouwtje in marge) met certificaat Vleeming 2019, cat.w. 550+
Lot #9 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
10 cent rood plaat X pos. 41 op dik papier met velrand, pracht ex. met certificaat Vleeming 2019, cat.w. 650+
Lot #10 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
15 cent donkergeeloranje pos. 97 met velrand, pracht ex. met volle originele gom en certificaat Vleeming 2019 (onbeduidend gomkreukje), cat.w. 1200
Lot #11 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
15 cent oranje pos. 6-7 en 11-12 in blok van 4 met certificaat Vleeming 2019 (2 ex. onbeduidend dof gomplekje), cat.w. 18.750 Postfrisse blokken van 4 van de 15 cent zijn zeer zeldzaam!
Lot #12 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
5 cent diepdonkerblauw plaat I pos. 79 met velrand en stempel Amsterdam A 1-1 (vermoedelijk 1e dag 1-1-1852), pracht ex.
Lot #13 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
5 cent blauw plaat II pos. 11-13 in strip van 3, pracht ex.
Lot #14 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
5 cent donkerblauw plaat III pos. 5/26 in brugpaar, pracht ex. (niet tussen de zegels gevouwen) met certificaat Dr. Louis 2004. Het Corinphila archief meldt 17 brugparen van de 5 cent, waarvan de meeste tussen de zegels gevouwen!
Lot #15 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
Complete plaatreconstructie van de 5 cent blauw plaat III in over het algemeen goede kwaliteit
Lot #16 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
5 cent blauw plaat VI pos. 55 op dik papier met hoekvelrand, pracht ex.
Lot #17 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
10 cent diepdonkerkarmijn plaat IA met stempel Arnhem A 27-5, genoteerd door van Balen Blanken onder nummer A 2037, pracht ex. met certificaat Dr. Louis 1991
Lot #18 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
10 cent dofrood plaat V pos. 71-74 in strip van 4 met hoekvelrand met 2 watermerklijnen en deel Postzegels, luxe! Herkomst: Heinrich Köhler 251
Lot #19 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
10 cent karmijnroze plaat VII pos. 76-80 in strip van 5, luxe!
Lot #20 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
10 cent rood plaat X pos. 27-28 en 32-33 op dik papier in blok van 4, pracht ex.
Lot #21 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
Complete plaatreconstructie van de 10 cent rood plaat X in over het algemeen goede kwaliteit
Lot #22 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
15 cent donkeroranje pos. 71-74 in strip van 4 met velrand, pracht ex. Herkomst: collecties Schwartz (1955) en Berghuijs (1992)
Lot #23 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
15 cent oranje pos. 14-15 en 36 in brugpaar met extra zegel, pracht ex. (niet gevouwen tussen de zegels) met certificaat Vleeming 2019. Uiterst zeldzaam, volgens het Corinphila archief 8 gebruikte brugparen van de 15 cent bekend w.b. 4 met extra zegel. Herkomst collecties Schwartz (1955) en Klaassen (2010)
Lot #24 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
Complete plaatreconstructie van de 15 cent oranje in over het algemeen goede kwaliteit.
Lot #25 - Netherlands and former colonies NL 1852 King William III
kleine collectie met o.a. proef in zwart op kartonpapier (PC nr. 9) en enkele Moesman herdrukken, keurig opgezet op bladen
Corinphila Veilingen