アーカイブ

Nomisma Spa

lot # 85 - roman coins republic

Tuesday May 13, 2014 08:00 to Wednesday May 14, 2014 16:00 Europe/Rome
May 13, 08:00 BST

Decimia - C. Decimius Flavus - Denario (150 a.C.) Testa di Roma a d. - R/ Diana su biga a d. - B. 1; Cr. 207/1 AG (g 4,08)
Grading: qSPL/SPL